a

Şenel Hukuk Ailesi  – Ekibimiz

Avukatlarımız, zorlu davalarda sizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir.

Necip Şenel

Kurucu Ortak

Biyografi

Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Başta Ticaret Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İş ve Tazminat Hukuku olmak üzere özel hukuk alanında çalışmalar yapmıştır. Kadir Has Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu programdan spor hukuku alanında sertifika almıştır. Gayrimenkul şirketlerinde gayrimenkul hukuku konusunda dersler vermiştir. BOUN bünyesinde Yaratıcı Yazarlık eğitimi almıştır.

Özlem Dinçtürk Şenel

Özlem Dinçtürk Şenel

Kurucu Ortak

Biyografi

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuş, daha sonra eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi’nde Kamu Hukuku alanında yüksek lisans yapmıştır. Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi’nde Adli Tıp alanında doktorasını tamamlamıştır. Avukatlığın yanında arabuluculuk faaliyetlerini de sürdürmekte ve Staj Eğitim Merkezinde Ceza Hukuku alanında dersler vermektedir.

Dr. Melih Can Korkmaz

Kurucu Ortak

Biyografi

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Yüksek Lisans Eğitimine Berlin Freie Üniversitesi'nde devam etmiş ardından Marmara Üniversitesi Uluslararası Ticaret Hukuku alanında Doktorasını tamamlamıştır. Melih Can Korkmaz çeşitli ulusal ve çok uluslu firmalarda hukuk müşaviri olarak görev yapmış, Ortadoğu ve Türk firmaları arasındaki distribütörlük sözleşmeleri konusunda da müvekkillerine hizmet vermektedir. Markalar, sigorta poliçeleri, endüstriyel tasarımlar, patentler ve rekabet uyuşmazlıkları başta olmak üzere şirketler hukuku, sermaye piyasası hukuku, sigorta hukuku ve fikri mülkiyet hukuku alanlarında deneyimlidir. Ayrıca Almanca ve Fransızca dillerinde yetkinliği olan Melih Can Korkmaz'ın Fikri Mülkiyet Hukuku alanında yayınlanmış Türkçe ve Almanca birçok makalesi bulunmaktadır. Patentler, ticari markalar ve endüstriyel tasarımlar konusunda geniş bir deneyime sahip olmakla birlikte bu alanlarda hukuki çalışmalara devam etmektedir.

Armağan Çağlayan

Avukat

Biyografi

Armağan Çağlayan, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede İşletme Fakültesi Yönetim Organizasyon Anabilim Dalı’nda doktora programına başladı. Yapımcı, hukukçu ve yazarlık kariyeri olan Armağan Çağlayan'ın akademisyenlik kariyeri de bulunmaktadır.

Belma Akıncı

Avukat

Biyografi

İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Bir çok hukuk alanında sertifika alıp uzmanlaştıktan sonra Şenel Hukuk Bürosu bünyesine katılmıştır. Aile Hukuku, Ceza Hukuku, Ticaret Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, İş Hukuku ve İcra Hukuku alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Mitatcan Mirkan DİNÇBAY

Avukat

Biyografi

İstanbul Ticaret Üniversitesi'nden mezun olmuştur.Uluslararası Bakalorya (IB) diplomasına sahip olan Mitatcan Mirkan Dinçbay, Şenel Hukuk Bürosu bünyesinde stajına devam etmektedir. Balkan dillerinde yetkinliğe sahip olmasının yanında sosyal medya hukuku, spor hukuku, bilişim hukuku ve kripto para hukuku alanlarında çalışmalar yapmaktadır.

AYŞEN SEZER ÖZERTÜRK

Avukat

Biyografi

Ayşen Sezer Özertürk Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Sözleşmeler Hukuku, birleşme ve devralmalar, süreç yönetimi ve operasyonel risk yönetimi uzmanlık alanlarıdır. Ayşen Sezer Özertürk, ulusal ve uluslararası birçok firmaya başta sözleşmeler hukuku olmak üzere birçok alanda danışmanlık hizmeti vermektedir. İleri seviyede İngilizce bilmektedir.

Simge Hazal Poyraz

Avukat

Biyografi

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi-Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Üniversite yıllarında birçok sosyal ve akademik çalışmalar yapmıştır. Çeşitli hukuk dergilerinde makaleleri yayınlanmıştır. Başta Ticaret Hukuku ve Gayrimenkul Hukuku olmak üzere birçok alanda profesyonel çalışmalar yapmaktadır.

Kadir Çelik

Avukat

Biyografi

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. İstanbul Barosuna bağlı olarak avukatlık yapmakla birlikte hukuk eğitimi boyunca birçok seminer programı ve konferanslara katılmıştır. Abdulkadir Çelik, başta Tazminat Hukuku, İş Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, ve İdare Hukuku (Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvurular) olmak üzere birçok alanda profesyonel çalışmalar yapmaktadır.

Emrah Yayla

Avukat

Biyografi

İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Eğitim öğretim yılının birçok kademesinde sivil toplum kuruluşunda gerek gönüllü çalışmalar gerek de yöneticilik yapmıştır. Work and Travel programı kapsamında 4 ay Texas'ta çalışmıştır. Yabancılar Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Ticaret Hukuku, İş ve Tazminat Hukuku, İcra ve İflas Hukuku alanında çalışmalarına devam etmektedir.

Özge Saatçi

Avukat (Stajyer)

Biyografi

1997 Sakarya doğumludur. 2019 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden onur derecesiyle mezun olmuştur. Hukuk öğrenimi sırasında okul bünyesindeki öğrenci topluluklarında yöneticilik görevini üstlenmiş, birçok konferans, panel ve sempozyumun organize edilmesinde aktif rol almıştır. Şenel Hukuk bünyesinde uzun dönem öğrenci stajyerliği yapmış, 2019 yılında yasal stajına başlamıştır.

Gizem Sezer

Avukat (Stajyer)

Biyografi

2019 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Üniversite sırasında hukuk ve edebiyat alanındaki öğrenci kulüplerinde faaliyetlerde bulunmuş, hukuk derneklerinde ve sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol almıştır. Şenel Hukuk bünyesinde yaz stajyerliği ve uzun dönem öğrenci stajyerliği yapmıştır. Eğitim hayatına Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünde devam etmektedir.

Damla Önay

Avukat (Stajyer)

Biyografi

Doğu Akdeniz Üniversite Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Liseden itibaren Uluslarasası Sosyal Bilimler Olimpiyatlarında Türkiye İkinciliği ve yarı final kazanımları bulunmakla birlikte birçok münazara yarışmasında başkanlık görevi üstlenmiştir. Üniversite dönemi boyunca 192 saatlik TOLES programını tamamlayıp sınav sonucunda sertifika almaya hak kazanmıştır. Hukuki İngilizce’ye hakimdir.

Semra Dilekmen

Semra Değirmenci

Yönetici Asistanı

Biyografi

Anadolu Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünden mezun olmuştur. Çeşitli hukuk bürolarında yönetici asistanlığı yapmıştır. Şenel Hukuk Bürosu bünyesinde 2014 yılından bu yana yönetici asistanlığı ve muhasebe görevini yürütmektedir. Semra Değirmenci ofis çalışmalarının takibi, raporlama, iletişim, genel koordinasyon, organizasyon ve muhasebe görevine halen devam etmektedir.

Zekai Ayar

Takip Görevlisi

Biyografi

Zekai Ayar, 1986 Ordu doğumludur. İstanbul Gediktaş Lisesi’nden mezun olmuştur. On beş yıldır yasal takip memurluğu yapmakta olan Zekai Ayar dokuz yıldır Şenel Hukuk bünyesinde yasal takip memurluğu yapmaktadır. İlamsız takip, kambiyo takibi, ihtiyati haciz alanındaki çalışmalarını profesyonelce yürütmektedir. Mahkeme kalemleri ve icra müdürlüklerindeki işlerin aktif takibinde görev almaktadır.